Copyright 2023 - Informacja

KRZYŻ JEZUSA CHRYSTUSA – ŹRÓDŁEM POKOJU

Relacja z Dnia Wspólnoty w rejonie ostrowskim

Wielkopostny Dzień Wspólnoty przypadł w czasie, kiedy wszyscy jesteśmy zaangażowani w modlitwę o pokój w Ukrainie i w różne formy pomocy dla osób uciekających z pożogi wojennej oraz dla żołnierzy walczących o suwerenność swojego kraju.

Dlatego też zaplanowane już dużo wcześniej treści Dnia Wspólnoty - który miał miejsce 13 marca w gościnnej parafii p.w. Ducha Świętego - nabrały szczególnego znaczenia.

Głębokie rozważania każdej stacji Drogi Krzyżowej, czas Namiotu Spotkania, praca w grupach - umocniły nas w przekonaniu, że poprzez Krzyż Chrystusa przychodzi ostateczne zwycięstwo nadziei nad lękiem, dobra nad złem, światła nad ciemnością, miłości nad nienawiścią.

W naszych sercach zagościła ufność, że poprzez Krzyż Chrystusa przyjdzie zwycięstwo pokoju nad szaleństwem wojny. Bo przecież z Krzyża Chrystusowego promieniuje miłość, a ks. Franciszek Blachnicki zawsze przypominał, że „miłość Boga zwycięża we wszystkich okolicznościach życia. Zwycięża wtedy, kiedy potrafimy w nią uwierzyć i jej zaufać”.

Pochylanie się nad ofiarą krzyżową naszego Pana Jezusa Chrystusa było impulsem do zastanowienia się nad osobistym znaczeniem Krzyża w życiu każdego z nas.

W obecnej sytuacji, Krzyż jawi nam się przede wszystkim jako wyraz postawy bezinteresownej miłości, postawy dawania siebie, umierania dla siebie…

Tak więc naturalnym i najczęstszym tematem rozmów podczas agapy były różne sposoby i możliwości pomagania uchodźcom. Była też okazja do złożenia ofiar pieniężnych, które zostały przekazane na tzw. fundusz miłosierdzia Domowego Kościoła, aby pomóc jak największej ilości osób doświadczonych cierpieniem spowodowanym przez wojnę.

Za zawsze szeroko otwarte drzwi parafii p.w. Ducha Świętego, za obecność i życzliwość ks. Macieja Wyzujaka, ks. Daniela Zarębskiego, ks. Eugeniusza Meksy i pary diecezjalnej Kasi i Piotra Kaniów; za czas wspólnej modlitwy, formacji, umacniania jedności i braterskich więzi - Bogu niech będą dzięki!

Jagoda i Zbyszek Gajewy

galeria

„Dzięki Jezusowi odzyskujemy Prawdę” – relacja z Dnia Wspólnoty Rejonu Ostrowskiego

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruch Światło-Życie rejon ostrowski tym razem przeżywał w parafii p.w. Chrystusa Króla w Sadowiu, której duszpasterzami są Ojcowie Pasjoniści.

Po zawiązaniu wspólnoty poprosiliśmy Ducha Świętego o jego prowadzenie, o to, aby to Jezus był naszą Prawda, abyśmy, idąc za Jezusem, podążali drogami miłości.

Po krótkim wprowadzeniu w temat Dnia Wspólnoty i serdecznym powitaniu nas przez przeora o. Grzegorza, wsłuchaliśmy się w konferencję, którą wygłosił ks. Łukasz Skoracki. Ksiądz Łukasz podkreślił, że dzięki Jezusowi odzyskujemy prawdę o sobie i o drugim człowieku, powinniśmy szukać prawdy w Słowie Bożym, w postawie pokory i w posłuszeństwie interpretacji Słowa przez Kościół.

Następnie był czas na spotkanie w grupach, a potem spotkanie z Panem i Jego Słowem w czasie Namiotu Spotkania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Namiocie Spotkania, uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Daniel Zarębski a homilie wygłosił dla nas ks. Jakub Małolepszy.

Na zakończenie Dnia Wspólnoty spotkaliśmy się wszyscy na agapie w stołówce klasztoru, gdzie przy pięknie nakrytych świątecznych stołach nie zabrakło pysznych kanapek, ciast i przyjacielskich rozmów.

Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i przekazane dary dla potrzebujących, które był zbierane podczas Dnia Wspólnoty. Ich ilość pokazuje jaką siłę i moc ma Wspólnota.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie, oo. Pasjonistom za serdeczność i gościnność.

Dobrze jest być razem we wspólnocie.

Matko Pięknej Miłości, Niepokalana Matko Kościoła zawierzamy Ci nasze małżeństwa. nasze rodziny i naszą Wspólnotę.

Renia i Mariusz Modrzyńscy

 

Galeria zdjęć

galeria

 

Ostrów Wielkopolski zaprasza na Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

 

Kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób  Dorosłych, młodzież , dzieci  rejonu ostrowskiego gorąco zapraszamy na Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

 

godz.14:00                                                                         

ZAWIĄZANIE WSPÓŁNOTY (Kościół)       

KONFERENCJA

SPOTKANIE W GRUPACH

NAMIOT SPOTKANIA,

 

godz. 16:15

EUCHARYSTIA

 

Po Eucharystii AGAPA  na stołówce w klasztorze ( przynieśmy coś dobrego na wspólny stół)

 

Zapraszamy!!!  Do zobaczenia !!!

Ks. Łukasz Skoracki – Moderator Rejonowy DK

Regina i Mariusz Modrzyńscy – Para Rejonowa DK
 
 Adwentowy Dzie Wsplnoty Ruchu wiato ycie Rejonu Ostrw Wielkopolski

"Miłość jest twarda i nie boi się stawiać wymagań" - ostrowski dzień wspólnoty.

Rejon ostrowski jesienny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie przeżył w parafii pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. Wspólnie zawiązaliśmy wspólnotę, po czym rozeszliśmy się w trzech grupach wiekowych: dzieci z diakonią wychowawczą, młodzież z Patrycją i Grzesiem, na swoje spotkanie formacyjno-modlitewne oraz dorośli z ks. Łukaszem S. oraz Renią i Mariuszem.

Podczas spotkania usłyszeliśmy bardzo konkretne przesłania. Między innymi to, że chrześcijaństwo jest realne i że musimy realnie żyć na tym świecie.

A więc konkrety:

  • mamy wziąć odpowiedzialność za życie społeczne i odpowiedzialność za świat, który nas otacza;
  • hasło: „Prawda krzyż wyzwolenie” to posłanie nas do ludzi;
  • jesteśmy posłani po to, aby głosić Jezusa czynem;
  • nasza chrześcijańska miłość musi być radykalna;
  • trzeba nam spotykać się z drugim człowiekiem (na żywo!) i jemu ofiarować to co mamy najcenniejsze, przede wszystkim swój czas;
  • musimy nauczyć się patrzeć w prawdzie na drugiego człowieka, czyli przez pryzmat kerygmatu (bliźni obok mnie to taki sam grzesznik jak ja, tak samo jak ja odkupiony i kochany przez Jezusa);
  • miłość jest twarda i nie boi się stawiać wymagań.

Tak naprawdę zostaliśmy przez ks. Łukasza zaproszeni do rachunku sumienia z naszego chrześcijaństwa. Dziękujemy!

Renia z Mariuszem przygotowali również dla dorosłych członków R Ś-Ż ciekawy quiz dotyczący życia i dzieła ks. Franciszka Blachnickiego. Wniosek: warto na nowo przeczytać biografie naszego założyciela, chociażby tą ostatnią Doroty Seweryn J.

Beata

autor zdjęć: Ryszard Orzeł

galeria

f t g m